• EMERSON DeltaV KJ3002X1-BA1 Analog Input Module, High Precision HART Communication,jlplc
EMERSON DeltaV KJ3002X1-BA1 Analog Input Module, High Precision HART Communication
No.20641307
Desciption
EMERSON DeltaV KJ3002X1-BA1 Analog Input Module
Core Specifications
Series: DeltaV Certified
Channels: 8× 2-Wire AI
Signal Range: 4-20mA with HART
Power Supply: 12VDC@150mA (LocalBus)
Field Power: 24VDC@300mA
Front View
Technical Advantages
  • Integrated HART 7 protocol support for smart device communication
  • CE certified with SIL2 compatibility for European market requirements
  • Compact 0.2kg design reduces control cabinet space occupancy
  • ±0.1% measurement accuracy ensures process control precision