• HPC800K02   Harmonious controller Support harmonious control technology,jlplc
HPC800K02 Harmonious controller Support harmonious control technology
No.HPC800K02
Product ID:HPC800K02
ABB Type  Designation:HPC800K02
Catalog Description:HPC800 Controller Kit [Redundant]
Long Description:Kit Contents: 2x (HC800, CP800, MB810), 1x (CTB810, CTB811), and 4x (TER8x0)
Desciption
Product ID:HPC800K02
Product Net Depth / Length:32.26 mm
Product Net Height:129.03 mm
Product Net Width:129.03 mm
Product Net Weight:0.88 kg
In terms of parameters, the input voltage of HPC800K02 is 220VAC, the output voltage is 0~10VDC, the output power is 800W, and the operating temperature range is -10℃~+45℃. In terms of product specifications, its size is 150mm x 100mm x 50mm, weight is 0.8kg, the shell material is aluminum alloy, and the protection grade is IP20.