Product parameters:
Output voltage range: DC 24V-540V.
Output current capacity: 150A Max.
Efficiency: Up to 92%.
Power density: up to 60W/in°.
Protection function: over voltage, over current, over temperature and other multiple protection.
Length: 190mm burning 124mm onyx 38mm.